Brykiety, pellet

           Firma nasza od roku 2001 specjalizuje się również W branży brykietów drzewnych i ekologicznych rozwiązań ciepłowniczych. Jesteśmy producentem brykietów z trocin o średnicy fi 8cm. Część brykietu kupujemy od solidnych producentów, ponieważ nasza produkcja jest zbyt mała by zadowolić tak dużą liczbę klientów,którzy nam zaufali.

Zadowolonie naszych klientów wynika z szybkiej dostawy po złożeniu zamówienia oraz z wysokiej jakości oferowanych przez nas produktów. Gorąco zachęcamy do dokonania zakupów w okresie letnim ze względu na możliwość uzyskania atrakcyjniejszej ceny oraz dogodniejszych warunków zakupu.

Brykiety drzewne najczęściej mają kształt walca o średnicy ok. 50 mm i ok. 5-10 cm długości. Co raz bardziej popularne są brykiety w kształcie kostki ze względu na bardziej wydajny kształt pozwalający na ściślejsze ułożenie brykietów w piecu lub kominku. Zawartość wody w brykietach jest bardzo niska (6-9%), co skutkuje zdecydowanie podwyższoną wartością opałową (18-22 GJ/t) . Dzięki dużemu zagęszczeniu materiału w stosunku do objętości, proces spalania brykietów jest stopniowy i powolny. Dzięki tej właściwości brykiety są w stanie zapewnić stałą temperaturę w pomieszczeniu nawet do 12 godzin (np. przez noc). Do rozpalania brykietów wystarcza papier lub podpałka.

Brykiety drzewne są biopaliwem, które znakomicie sprawdza się w ogrzewaniu pomieszczeń mieszkalnych i zakładowych (poprzez spalanie w kominkach, piecach i kotłach). Brykiety podczas procesu spalania pozostawiają bardzo małe ilości popiołu (do 1% popiołu). Ze względu na to, że brykiety są produktem w pełni ekologiczny. Podczas spalania drewna w kominkach oraz piecach kominkowych często można zaobserwować dość szybki proces zasmolenia szybki kominka. Wskazuje to na wysoką wilgotność drewna oraz dużą ilość substancji smolistych, jaka jest w nim zawarta. Paląc brykietami w kominku, które charakteryzują się bardzo małą wilgotnośącią (ok. 10%), nie jesteśmy narażeni na tego rodzaju efekt.
1 tona brykietu zastępuje 2m przestrzenne drewna, nie trzeba brykietu sezonować i suszyć co przemawia za jego konkurencyjnością w stosunku do drewna.

W naszej ofercie posiadamy różne rodzaje brykietu w zależności od przeznaczenia

Brykiet z trocin kominkowy: 660zł/t
Brykiet z trocin przemysłowy: 660zł/t